Už je to tak…. s posledním říjnovým dnem skončil letošní ročník projektu „Otevřené chrámy”, což znamená, že se dveře kostela sv. Petra z Alkantary v Karviné a šikmého stánku v neděli otevřely pro veřejnost naposled v tomto roce.

Děkujeme za Vaši přízeň a že jste v hojném počtu navštěvovali starou Karvinou. Letošní sezóna byla v mnohém výjimečná. Podařilo se nám lámat rekordy v počtu návštěvníků, protože v období od června do října se komentované prohlídky v kostele zúčastnilo 9 698 osob, což je trojnásobně více než v minulých letech! K tomu je třeba připočíst ty, kteří se do staré Karviné vydali, ale nezúčastnili se prohlídky. 

Velmi nás těší zájem o historii i současnost zaniklého města. Děkujeme za všechny krásné rozhovory u kostela nebo ve stánku. Děkujeme pamětníkům, že se s námi dělili o své vzpomínky na starou Karvinou. Děkujeme, že jste k nám přijížděli opravdu z různých, blízkých i dalekých, míst naší republiky. 

Díky patří také Diecéze ostravsko-opavská a Moravskoslezský kraj za zajištění zázemí projektu „Otevřené chrámy” a Římskokatolická farnost Karviná za poskytnutí prostoru pro náš šikmý stánek.

Kategorie: Kronika

1 komentář

najlepszy sklep · 15 března, 2024 v 12:06 am

Wow, wonderful blog structure! How long have you been blogging for?

you made running a blog glance easy. The total glance of your site
is magnificent, let alone the content material!
You can see similar here ecommerce

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *